این سوال که چرا سایت من در نتایج گوگل نمایش داده نمی شود سوال مهمی است که وبمستر ها و صاحبان کسب و کار اینترنتی در اوایل کار با آن رو به رو می‌شوند. برای نمایش سایت در گوگل این مقاله را حتما مطالعه کنید.

عدم نمایش سایت در نتایج گوگل

رتبه بندی  و آنالیز سایت

برای نمایش سایت در گوگل زمانی که گوگل آنالیزهای خود را انجام داد، حالا باید بفهمد که سایت شما در کلمات و عبارات کلیدی یا همان پاسخ دادن به سؤالات کاربران در مقابل سایر رقبا چه شرایطی دارد. برای اینکار گوگل از بیش از ۱۵۰ فاکتور رتبه بندی مختلف استفاده می‌کند. بعضی از این فاکتورها اهمیت بیشتری دارند.متاسفانه لیست همه فاکتورهای رتبه بندی گوگل وجود ندارد. گوگل و سایر موتورهای جستجو به ما نمی‌گویند که این فاکتورها دقیقاً چه چیزهایی هستند تا ما نتوانیم در نتایج جستجو دخالت کنیم. اما با این حال گوگل راهنمایی‌های کلی در این مورد ارائه کرده است. افرادی که در حوزه سئو فعالیت می‌کنند نیز با تست کردن فاکتورهای مختلف به اهمیت آن‌ها پی می‌برند.در ادامه با ما همراه باشید.

۱.تحقیق کلمه کلیدی به شما کمک می‌کند تا بهترین کلمات و عبارات کلیدی مرتبط با کسب و کار خود را پیدا کنید.

۲.طراحی سایت بر اساس سئو. اگر از قالب های آماده وبزی برای طراحی وب سایت خود استفاده کرده باشید، همه چیز از قبل توسط وبزی برای شما انجام شده است.

۳.اضافه کردن عناوین (Headings) و ایجاد ساختار برای متن‌های موجود در سایت. اینکار با استفاده از عناوین H1 تا H6 انجام می‌شود. موتورهای جستجو با استفاده از این عناوین متوجه می‌شوند که سایت شما در مورد چیست و کدام قسمت از متن‌های شما اهمیت بیشتری دارند. همچنین اضافه کردن تگ Alt یا همان متن جایگزین به عکس‌ها نیز اهمیت زیادی دارد.

۴.بهبود بخشیدن محتوای وبسایت. بهبود سئو سایت بدون بهبود محتوا غیر ممکن خواهد بود. زیرا محتوای با کیفیت و مرتبط مهم‌ترین فاکتور برای موتورهای جستجو در زمان رتبه بندی وب سایت‌ها است.

۵. Re-crawling و چک کردن مجدد سایت برای بروزرسانی دیتا بیس.

آموزش بهینه سازی سایت برای گوگل و موتورهای جستجو — راهنمای کاربردی - مجله فرادرس

دلیل عدم نمایش سایت در صفحه سرچ گوگل

 ۱.شما دارای یک وب سایت بسیار جدید هستید.

اگر شما تازه وب سایت خود را تاسیس کرده اید، هنوز زمان لازم است تا گوگل صفحات سایت شما را پیدا کند و تشخیص دهد که آن ها برای قرار گرفتن در صفحات نتایج جستجو، شرایط مناسبی دارند یا خیر. برای فهمیدن این موضوع می توانید از عبارت site:yourwebsite.com استفاده کنید. اگر حتی یک نتیجه با استفاده این روش نشان داده شود، یعنی که گوگل سایت شما را می شناسد.

۲.شما گوگل را از ایندکس کردن صفحات سایتتان باز می دارید.

اگر شما با استفاده از یک متا تگ noindex به گوگل اعلام کنید که صفحه سایت شما را ایندکس نکند، گوگل نیز مطابق با خواسته شما عمل خواهد کرد. متا تگ noindex یک قطعه از صفحه HTML  می باشد که به این صورت است.شما حتی اگر نقشه سایت خود را ایجاد کرده و آن را در کنسول جستجوی گوگل یا Google Search Console ثبت کرده باشید، اما در صفحه مورد نظرتان تگ noindex وجود داشته باشد، در این صورت گوگل این صفحه سایت شما را شناسایی نخواهد کرد و در نتایج جستجوی خود به نشان نخواهد داد.

۳.عدم اجازه دادن به خزنده های گوگل برای کرول کردن سایت.

بیشتر سایت های چیزی به اسم فایل robot.txt دارند. این فایل به موتور جستجو اعلام می کند که به چه قسمت هایی از وب سایت شما می تواند وارد شده و به کدام قسمت ها نمی تواند وارد شود. در همین ترتیب،  گوگل نمی تواند URL هایی که در این فایل آن ها را بلاک کرده باشید را کراول کند. و طبیعتا وقتی نتواند صفحه ای را با واسطه خزنده های خود کراول کند، آن را در نتایج جستجوی خود نیز نشان نخواهد داد.

۴.شما بک لینک های با کیفیت بالا ندارید.

در راهنمای نمایش سایت در گوگل میخوانیم لینک سازی نامناسب می تواند علت ایندکس نشدن سایت در گوگل باشد. حتی اگر مشکلی در مورد عدم نمایش سایت در جستجوی گوگل نداشته باشید، باز هم شما باید تمام تلاش خود را بکنید تا به گوگل ثابت کنید که شایسته کسب رتبه های برتر هستید.

راهنمای کامل آموزش ثبت سایت در گوگل وبمستر | سرچ کنسول گوگل

سخن پایانی:

شما میتوانید سئو سایت خود را به ما بسپارید تا با استفاده از خدمات حرفه ای سئو سایت خودتان را به نتایج اول گوگل برسانید.همین حالا با استدیو هشت و چار  تماس بگیرید و مشاوره ای تخصصی رایگان کسب کنید.