لوگو و آرم یک شرکت هویت و اعتبار آن کسب و کار را به مخاطب منتقل می کند پس باید در طراحی آن بسیار دقت داشته باشیم تا بعدها دچار مشکل نشویم. همیشه یک سری سوالات درباره ی اینکه لوگوی فارسی بهتر است یا انگلیسی؟ و یا اینکه لوگو تصویری بهتر است یا تایپی؟ مطرح بوده است ما قبلا در رابطه با پرسش دوم مقاله ای را مطرح کرده ایم که با کلیک بر سوال می توانید به آن دسترسی داشته باشید. اما مطلبی که می خواهیم امروز به بررسی آن بپردازیم در رابطه با پرسش اول است اینکه لوگوی فارسی بهتر است یا انگلیسی؟ پس در ادامه با ما باشید.

طراحی لوگو

لوگو در واقع یک نماد بصری برای معرفی یک کسب و کار است تا با گذشت زمان و جا افتادن در بین افراد این کسب و کار تبدیل به یک برند معروف گردد. در واقع این آرم باید بیان کننده مفهوم محصول و یا خدمتی باشد که توسط یک کسب و کار ارائه می شود باشد. ببینید به طور کل مراحل طراحی لوگو فارسی و غیر فارسی قطعا مشابه هم هستند فقط در لوگو فارسی باید عناصری به کار گرفته شود که به فرهنگ ما ایرانیان بخورد.

لوگو زبان انگلیسی

از لوگو فارسی برای معرفی چه کسب و کاری استفاده می گردد؟

برای پاسخ به پرسش اینکه لوگو فارسی بهتر است یا انگلیسی؟ ابتدا باید تعریف مختصری از هر کدام داشته باشیم. ما در طراحی لوگو فارسی می توانیم از انواع سنبل، علامت، نماد و نام استفاده کنیم و اینکه کدام از این موارد بهتر است به قضیه کسب و کاری که قرار است برایش طراحی لوگو داشته باشیم مربوط است و موارد دیگر مربوط به ایده طراحی می باشد که قرار است لوگو را طرح کند بستگی دارد. حال ما به معرفی انواع لوگو فارسی و کاربرد های آنها می پردازیم.

لوگو تایپ فارسی

اگر صادر کننده محصول و یا خدمت نیستید و مقصد نهایی شما فقط خود ایران است می توانید از این لوگو بهره ببرید. شرکت هایی که پیوسته در حال شکوفایی و بروزرسانی هستند بهتر است برای اینکه به برند شدن نزدیک شوند در طراحی لوگو خود ثبات داشته باشند پس انتخاب لوگو تایپ فارسی انتخاب بسیار مناسبی می باشد.

طراحی لوگو حروف انگلیسی

لوگو تصویری فارسی

به کسب و کار خود و هدف آن دقت نمایید اگر قرار است که به طور دائم لوگوی شما مورد بازدید مخاطبان قرار گیرد بهتر است که لوگو تصویری را طراحی و استفاده نمایید. لوگو باید ماندگار باشد مانند اینکه به شما بگویند مثلا آلبالو ببینید چه سریع تصویر آن در ذهن شما آمد قصد شرکت های طراحی لوگو نیز همین است که شما را در اذهان ماندگار نمایند.

لوگو ترکیبی

همانطور که از نام آن پیداست این لوگو ترکیبی از لوگو تایپی و تصویری می باشد. درست است که جوامع در حال گسترش و پیشرفت هستند اما خوب افرادی هنوز هستند که درک المان های نمادین و هنری برایشان سخت است. پس برای درک بهتر این افراد و از دست ندادن آنها به عنوان یک مشتری بهتر است که در کنار یک المان هنری نام شرکت و یا اختصاری از فعالیت کسب و کار را در کنار لوگو تصویری قرار دهیم که به این شکل از لوگو، لوگو ترکیبی می گویند.

طراحی لوگو زبان انگلیسی چگونه است؟

همانطور که گفته شد برای پاسخ به پرسش مطرح شده یعنی اینکه لوگو فارسی بهتر است یا انگلیسی؟ باید نکاتی در رابطه با لوگو انگلیسی را بدانیم. این مدل طراحی در دسته طراحی لوگو تایپی یا متنی قرار می گیرد. تصمیم در رابطه با اینکه لوگو تایپی شما به شکل فارسی باشد یا انگلیسی مربوط به جامعه هدف می باشد. استفاده از متن در طراحی لوگو باعث می شود که مخاطب هر چه سریع تر با شما ارتباط بر قرار کند و در مسیر برندینگ با سرعت بیشتری پیشرفت داشته باشید. لوگو هایی که با حروف انگلیسی طراحی می گردند بسیار خاص و متفاوت هستند و تمامی ویژگی های این لوگو مثل فونت فقط منحصر به فرد به این لوگویی است که برای این کسب و کار طراحی شده است.

لوگوی فارسی یا انگلیسی

لوگو انگلیسی بیشتر برای چه کسب و کار هایی استفاده می شود؟

شرکت هایی با نام طولانی

شرکت هایی که دارای نام بسیار طولانی می باشند مناسب است که با حرف اول نام شرکت لوگو خود را طراحی کنند. مهم ترین مزیت این روش برای برند ها این است که در ذهن مخاطب ماندگار می مانند.

دنبال طراحی لوگو ساده هستند

برای شما عزیزی که می خواهید برای کسب و کار خود یک لوگو ساده بدون هیچ تصویر خاصی داشته باشید طراحی لوگو انگلیسی بسیار مفید است. البته خلاقیت طراح می باشد که برای ایجاد یک لوگو خاص بسیار مهم است اینکه بتواند بدون استفاده از یک طرح هندسی شکلی متفاوت را ایجاد کند.

تبلیغ طراحی لوگو

راحتی استفاده از لوگو انگلیسی در هر سایزی

از آنجایی که نیاز است از لوگو یک شرکت در تمامی پلتفرم های مختلف مانند انواع شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام، تلگرام، واتس اپ و… به نمایش در آید. از مونوگرام ها می توان به راحتی در هر سایزی روی کارت ویزیت، واترمارک، سربرگ تبلیغاتی چاپی و… استفاده کرد.

طراحی انواع لوگو فارسی و تایپی در استودیو هشت و چار

اگر لوگویی خاص و منحصر به فرد برای کسب و کار خود می خواهید پس باید بگوییم تیم حرفه ای استودیو هشت و چار آماده کمک به شما می شود. می توانید برای طراحی لوگو و تبلیغ آن در سایت های مختلف و شبکه های اجتماعی به ما اعتماد کنید.