لوگوها به نوعی هویت برند بوده و به کسب وکار شما هویت می دهد. میتوان گفت لوگو بخش اصلی از مارک تجاری هر کسب و کاری است، که معمولاً به عنوان اولین نقطه تماس با مشتریان بالقوه در نظر گرفته می شود. در این مطلب قصد داریم در مورد بهترین طراحی لوگو پزشکی  و انواع لوگو صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

طراحی لوگوی پزشکی

لوگو چیست؟

لوگو به معنی یک نشانه یا سمبل یا آرم است که برای معرفی یک شرکت، برند یا کسب و کار استفاده می شود. عموما لوگو گرافیکی است و میتوان آن را به کمک نرم افزارهای مختلف گرافیکی طراحی کرد. از جمله ی این نرم افزارها می توان به فتوشاپ، کورل دراو، ادوبی ایلاستریتور و خیلی نرم افزارها دیگر اشاره کرد.

مهمترین ویژگی های طراحی لوگو پزشکی

تفاوتی ندارد که طراحی لوگو  برای پزشکی مد نظر شماست یا طراحی لوگو برای تجهیزات پزشکی. به هرحال، هر نوع لوگوی پزشکی بخواهید طراحی کنید باید این ۵ ویژگی اصلی را داشته باشد:

•    ساده باشد
•    با فعالیت های شما مرتبط باشد
•    به یاد ماندنی باشد
•    تاریخ مصرف نداشته باشد
•    در همه پلتفرم ها قابل استفاده باشد

این پنج ویژگی باعث می شود یک لوگو حرفه ای و بی نقص به وضوح قابل شناسایی باشد. در طراحی لوگو پزشکی باید اطمینان حاصل کنید که وقتی مشتری ها به آن نگاه می کنند، با برند تجاری شما ارتباط برقرار می کنند.

حفظ ظرافت در طراحی لوگوی پزشکی

طراحی لوگوی پزشکی، اگر برای پزشکان صورت گیرد، بسته به سفارش متقاضی، می‌تواند در برگیرندۀ اشکالی باشد که متناسب با تخصص ایشان است. استفاده از تجهیزات و المان‌های پزشکی، مثل گوشی طبی، میکروسکوپ، لوازم جراحی و … از این دست است. ممکن است یک پزشک بخواهد از اشکالی استفاده کند که به طور ویژه معرف تخصص وی است، به عنوان نمونه یک جراح قلب و عروق، قطعاً تمایل دارد در طراحی لوگوی شخصی‌اش از شکل صنوبری قلب یا اشکال مشابه استفاده کند. تمام این ظرایف در طراحی لوگوی پزشکی در نظر گرفته می شود.

رنگ و کاربرد آن در لوگوی پزشکی

یکی از مسایل حساس در طراحی لوگوی پزشکی، دقت در انتخاب رنگ است. مهم ترین عاملی که بیمار برای انتخاب و مراجعه به پزشکان به آن نیازمند است، ایجاد حس اعتماد است. انتخاب رنگ در طراحی لوگوی پزشکی، از این جهت امری است که مهارت ویژه‌ای را می‌طلبد. دقت کرده‌اید که لباس پزشکان در اتاق عمل به رنگ سبز است؟ به طور حتم می‌دانید که این رنگ در خاطر بیماری که از درد رنج می کشد، نقش آرامش بخشی ایفا می‌کند. همین امر موجب می‌شود تا در طراحی لوگوی پزشکی، از رنگ‌هایی استفاده گردد که به بیماران حس آرامش، امنیت و اعتماد را تلقین کند. لوگوی پزشکی متضمن اعتبار شماست.

طراحی لوگو

طراحی لوگو پزشکی

طراحی لوگو پزشکی مناسب برای تمامی مشاغلی است که در زمینه خدمات پزشکی فعالیت دارند و فقط منحصر به پزشکان یا بیمارستان ها نمی شود. از مهمترین مشاغلی که باید از اصول طراحی لوگوی پزشکی برای خلق نشان تجاری خود استفاده کنند می توان گروه های زیر را نام برد:

• تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی
• شرکت های فعال در حوزه گردشگری سلامت
• داروخانه ها
• شرکت های زیر مجموعه هلال احمر
• سازمان های انتقال دهنده خون
• کلینیک های دندانپزشکی

ویزگی های طراحی لوگو پزشکی

• آرم های دایره شکل که برای استفاده در لوگو شرکت های دارویی به کار می روند مانند اشکال قرص و یا کپسول
• استفاده از تصویر سیب که نشانی از سلامت و تندرستی است و همان طور که تا به حال مشاهده کرده اید اغلب برای مواردی که مرتبط با تندرستی است از این نماد استفاده می شود.
• استفاده از تصاویری مثل دندان و یا لبخند برای لوگو کلینیک دندان پزشکی
• استفاده از شکل آناتومی بدن انسان که بیشتر برای طراحی لوگو انواع زمینه های پزشکی مثل سلامت پوست، چشم پزشکی، جراحان مغز، قلب و … به کار می رود.
• استفاده از انواع و اقسام وسایل و تجهیزات پزشکی که اغلب افراد با آنان آشنایی دارند.

انتخاب رنگ برای طراحی لوگو پزشکی

همان طور که می دانید از مهم ترین و حساس ترین مراحل طراحی لوگو پزشکی که بسیار تاثیرگذار نیز می باشد استفاده از رنگ یا ترکیب رنگی مناسب است.
رنگ ها این توانایی را دارند که در فرد بیننده حس اطمینان و اعتماد را بوجود آورند برای این منظور است که گفته می شود در طراحی لوگو پزشکی می بایست از رنگ هایی استفاده کرد که باعث جلب اعتماد فرد و مراجعه وی به پزشک شود. اگر تا به حال دقت کرده باشید، لباس مخصوص جراحان در اتاق عمل به رنگ سبز است و دلیل آن هم القاء حس آرامش به بیماری است که دردمند است و این رنگ باعث بوجود آمدن احساس آرامش در وی می شود.به همین دلیل معمولا برای طراحی لوگو پزشکی از رنگ های سبز، سفید و آبی استفاده می شود

 طراحی لوگو کلینیک پزشکی

سخن پایانی:

لوگو بخش اصلی از مارک تجاری هر کسب و کاری است، که معمولاً به عنوان اولین نقطه تماس با مشتریان بالقوه در نظر گرفته می شود. به همین علت است که در طراحی برای لوگو مهندسی، باید اطمینان حاصل کنید که یک نشان تجاری حرفه ای بسازید که بتواند با مشتریان تان ارتباط برقرار کند.از این رو طراحان حرفه ای سایت استودیو هشت و چار آماده خدمت رسانی به شما هستند.همین حالا با ما تماس بگیرید و جانی دوباره به کسب و کارتان بدهید.